Zespół czy DJ, czyli kto ma zagrać na weselu?

Dobrze dobrana muzyka jest podstawą, aby wesele było udane i dobrze wspominane. Taka impreza zazwyczaj kojarzy się z zabawą do białego rana. Tradycyjne wesele, zawsze odbywało się przy akompaniamencie zespołu weselnego. Coraz częściej jednak Państwo Młodzi zastanawiają

się, czy zdecydować się na zespół muzyczny czy może DJ-a. Oba z powyższych wyborów mają zarówno swoje plusy jak i minusy. Bez względu na ostateczny wybór, należy pamiętać, aby rozeznać się w portfolio oraz przeczytać opinie jakie posiadają zarówno zespół jak i DJ.

Wesele z DJ-em

DJ na weselu charakteryzuje się przede wszystkim tym, że posiada nośniki, przez które odtwarza muzykę. Wszystko utwory puszczane są od razu z komputera, a to powoduje, że jego repertuar może być o wiele większy niż zespołu. Jeśli podejmiemy współpracę z DJ-em, to bez problemu możemy zmieniać i ingerować w to, w jakim stylu będą puszczane piosenki. Możemy także stworzyć listę piosenek, które na pewno chcemy żeby się pojawiły. Taką samą możliwość będą mieli goście, którzy podczas wesela będą mogli zamówić na życzenie jakąś piosenkę. Dodatkowo, w kwestii finansów, jest to tańsza opcja niż wynajęcie zespołu.

Wesele z zespołem muzycznym

Zespół muzyczny charakteryzuje się ty, że łatwiej może dotrzeć do różnej grupy wiekowej. Niestety starsi ludzie, raczej nie będą się bawić przy muzyce DJ-a, natomiast zespół może dogodzić zarówno młodszym jak i starszym uczestnikom zabawy. Atutem zespołu jest klimat, który tworzy podczas zabawy, ponieważ o wiele lepiej jest odbierana muzyka grana na żywo. Jeśli decydujemy się na współpracę z zespołem, musimy się liczyć z tym, że kwoty mogą sięgać nawet 7 tysięcy złotych, a profesjonalne zespołu mają zajęte terminy na około rok-dwa do przodu. Zaletą zespołu muzycznego jest fakt, iż może grać w każdym miejscu, na przykład podczas błogosławieństwa, czy wyprowadzaniu Panny Młodej z domu. Niestety, DJ nie ma takiej możliwości, ponieważ wszystkie sprzęty, które posiada, muszą być podpięte do zasilania.