O co pytać zespół muzyczny?

W momencie, gdy zdecydujesz się na zespół muzyczny, który będzie umilał czas Twoim gościom na weselu, musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim przygotuj się na to, że może to być trudne zadanie, aby wybrać

jeden zespół spośród tysięcy możliwości.

Kontakt i rozmowa

Zapoznanie się z portfolio i przejrzenie strony internetowej, jest niestety niewystarczające, aby wybrać odpowiedni zespół. Oczywiście, jest to konieczne, ponieważ zrobisz małe rozeznanie w tym, jak gra dany zespół. Najlepiej będzie jeśli spotkasz się osobiście z zespołem i dogadasz wszystkie niezbędne kwestie. Jeśli trafisz na profesjonalny zespół, możliwe, że otrzymasz możliwość wysłuchania go na żywo. Dzięki takiemu zaproszeniu dowiesz się, czy na pewno potrafią zapewnić gościom odpowiednią zabawę. Pamiętaj, że dobry zespół muzyczny będzie miał zajęte najbliższe terminy, a wolne może mieć dopiero na rok-dwa lata więcej.

Pytania, które musisz zadać zespołowi, przed podpisaniem umowy

Przed podpisaniem umowy musisz się upewnić, czy zespół z którym rozpoczniesz współpracę, jest dla Ciebie odpowiedni i spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Przede wszystkim, zapytaj się czy zespół udostępni Ci jakiem materiały filmowe z przyjęć, które prowadzili. Dzięki temu dowiesz się, w jakim stylu gra zespół, a także czy odpowiednio potrafi zabawić gości. Przed podpisaniem umowy poproście o kontakt do poprzednich klientów i zapytajcie się jakie mają wrażenia po weselu. Dzięki temu możecie się dopytać czy wszystko było w porządku, albo czy w międzyczasie pojawiły się jakieś problemy. Zapytajcie się zespołu, czy ma określony program i scenariusz według którego prowadzą zabawę. Jeśli tak, dowiedzcie się czy możecie mieć do niego wgląd i wprowadzić swoje poprawki. Dowiedzcie się ile trwają bloki muzyczne i przerwy, a także czy jest możliwość przedłużenia usługi, jeśli goście będą się dobrze bawić. Dodatkowo dowiedzcie się, w jakich strojach występują muzycy. Szczególnie jest to ważne, jeśli macie określoną estetykę i wygląd swojego wesela.